Najlepsze zestawy Lego Ninjago

Lego to bez wątpienia najpopularniejsze klocki dla dzieci. Oferta klocków Lego rozszerza się z roku na rok. Jedną z serii, która cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych jest Lego Ninjago. Sprawdź, jakie zestawy cieszą się największym zainteresowaniem.

Lego Ninjago – na czym polega ich fenomen?

Lego Ninjago to seria duńskich klocków, która przedstawia drużyny wojowników ninja walczących ze złymi mocami. Początki klocków Ninjago sięgają 2011 roku. Wtedy też pojawił się serial Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu, który głównie wśród małych chłopców i nastolatków, przyczynił się do rozpowszechnienia omawianej serii zabawek.

Głównymi bohaterami są wojownicy, którzy specjalizują się w mistrzostwie następujących żywiołów:

– Cole – ziemi;

– Jay – błyskawic;

– Kai – ognia;

– Nya – wody;

– Zane – lodu.

W serii występuje również Lloyd, czyli Zielony Ninja.

Zwiastun burzy Lego Ninjago Smok Jay’a

To zestaw, dzięki któremu wyruszysz w przygodę z Jayem i smokiem błyskawic do walki przeciwko Beznogiemu i Mordce, by pozyskać smoczą zbroję. W zestawie znajdziesz takie elementy jak:

– miotacz klocków;

– ruchomą paszczę;

– zdejmowane siodło dla minifigurki.

Mechaniczny smok zielonego ninja

Mechaniczny smok, który staje do bitwy z Garmadonem ma ruchome ciało, kłapiące szczęki, włączany ogon, dwa miotacze klocków na nogach i dwa wysuwane silniki. Dodatkowym atutem są cztery minifigurki i broń. Dzięki nim klocki przyniosą jeszcze więcej zabawy. To duży zestaw klocków ninjago, który zachwyci niejednego fana smoków.

Wyścig uliczny Wężowego Jaguara

Wyścig uliczny to zestaw klocków Ninjago z dwoma motocyklami:

– Zane’a posiadający dwa, złote, rozkładane ostrza, ukryte miotacze klocków, którymi można prowadzić atak z ziemi lub z powietrza oraz szereg przezroczystych niebieskich detali imitujących śnieg;

– Oni wyposażony w ruchome ostrza, dwa miotacze klocków, odczepiane miecze i flagę Synów Garmadona.

Ten niezwykle efektowny zestaw został wzbogacony o podium z Maską Zemsty Oni, Torsem Demona oraz dwoma minifigurkami z bronią do odgrywania bitew.