Lego Ninjago – te zestawy mają własną fabułę

Już lata temu firma Mattel wpadła na to, aby promować swoje zabawki za pomocą inspirowanych nimi kreskówek. Tak właśnie powstały liczne serie o He-manie. Postacie z produkcji pierwotnie były plastikowymi figurkami, a dopiero później próbowano wytłumaczyć, w jakim świecie żyją. Stąd właśnie w świecie wzięło się wiele niedorzeczności w stylu jazdy na tygrysie…

Wiele lat później ten typ marketingu spróbował powtórzyć (z sukcesem) jeden z najpopularniejszych wytwórców klocków na świecie. Lego Ninjago to zestawy, które są produkowane równolegle z serią animowaną opisującą losy bohaterów. W Polsce nie jest ona szczególnie znana, ale w wielu krajach na świecie święci spore triumfy.

Lego Ninjago: Mistrzowie Spinjitsu

Lego Ninjago to kolejny dowód na to, jak mocno ta konkretna firma zabawkarska stawia na innowacyjność. Producent od dziesięcioleci nie mógł narzekać na brak zainteresowania swoimi klockami. A jednak cały czas pracuje na to, aby przypomnieć się odbiorcom i potencjalnie wkroczyć na nowe rynki.

“Lego Ninjago: Mistrzowie Spinjitsu” to serial animowany zrealizowany za pomocą techniki 3D. Jest osadzony w świecie inspirowanym folklorem Japonii, ale wszyscy bohaterowie do złudzenia przypominają figurki Lego 😉

Bohaterowie to sześciu ninja, którzy na łamach serii muszą oczywiście walczyć ze złem. Na ekranach poznamy:

  • Lloyda Garmadona
  • Kaia
  • Cole’a
  • Zane’a
  • Nyę
  • P.I.X.A.L.

Co znajdziemy w zestawach Lego ninjago (www.taniaksiazka.pl)?

Od dziesięcioleci Lego produkowało zestawy przedstawiające piratów lub rycerzy. Na swój sposób motywowało więc najmłodszych, aby tworzyli przygody za pomocą charakterystycznych ludzików.

Lego Ninjago to jednak kolejny poziom. Tutaj otrzymujemy wojowników o konkretnych, dosyć precyzyjnych mocach. Do nich możemy dokupić oczywiście przeciwników.

I niektórzy będą przypominali potwory z japońskich baśni czy Godzillę. Inni z kolei od razu skojarzą nam się z Transformersami. Świat Ninjago pełen jest bowiem zaskakująco zaawansowanej technologii.

Warto też wspomnieć, że kolejne serie kreskówki 3D w dalszym ciągu wychodzą. Wraz z nimi możemy więc spodziewać się nowych bohaterów, scenerii i wrogów.