Lego Ninjago – klocki, które przenoszą na Daleki Wschód

W wypadku Lego Ninjago ciężko stwierdzić, czy klocki są inspirowane serialem czy serial klockami. Prawda leży oczywiście gdzieś po środku. Seria zestawów duńskiego producenta wydawana jest w ścisłym połączeniu z animacją wykonaną w 3D.

Lego Ninjago – charakterystyka serii

Już sama nazwa wskazuje, że seria dotyczy wojowników ninja. Zestawy z tej linii osadzone są na Dalekim Wschodzie, a tak naprawdę w niesamowitej krainie inspirowanej Dalekim Wschodem.

Zobaczymy tutaj tak naprawdę wielki misz-masz zaczerpnięty z szeroko rozumianej japońskiej popkultury. W pudełkach znadziemy zarówno nawiązania do folkloru Azji, jak i do anime.

Zestawy Lego ninjago zawierają figurki bohaterów wyposażonych w miecze i jednocześnie obdarzonych niesamowitymi mocami.

Scenerie to azjatyckie świątynie albo sale ćwiczeń dojo.

Bardzo ważnym elementem tej serii są przeciwnicy, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterom. I tutaj inspiracje anime są bardzo mocno widoczne.

Bardzo często wrogowie są wielokrotnie więksi niż figurki głównych bohaterów.

To daje okazje do zabawy na wielu poziomach. Możemy najpierw poćwiczyć umiejętności manualne, składając tych gigantycznych wojowników. Później natomiast będziemy mogli tworzyć scenariusze bitew, w których ninja ścierają się z robotycznymi smokami i wielonożnymi demonami.

Lego Ninjago – o czym opowiada serial?

Lego Ninjago to okazja do złożenia scenerii i postaci znanych z serialu o bardzo zbliżonym tytule. Jest on efektem współpracy Duńczyków i Amerykanów. Animacja realizowana jest w technologii 3D, a postacie to figurki znane nam oczywiście z Lego.

Naturalnie seria jest pełna akcji i przygód. Opowiada perypetie sześciu ninja, którym przychodzi się zmierzyć ze złem. Jak to zazwyczaj w tego typu produkcjach bywa, każdy z bohaterów ma nierozerwalnie przypisany do siebie zestaw mocy oraz broni.

Z jednej strony fabuła jest osadzona w kraju przypominającym Japonię. A z drugiej strony, stopień zaawansowania technologicznego znacznie przekracza czasy współczesne. Roboty i androidy są tutaj obecnie właściwie na każdym kroku.